Гума превртуваат машина - Кина Huacheng Хидраулични Електромеханички

Гума превртуваат машина

Краток опис:

XLB-Y серија гумени vulcanizing притиснете машина се однесува на вулканизација лиење на разни гумени мувла производи и притиснете обликување на терморегулациски други производи. Карактеристики: ◆ брзо отворен калап карактеристики висок ефикасноста на производството и бавно заклучување за заштита на мувла; ◆ автоматски потег-во-и-од и вадење единици овозможува низок интензитет на трудот; ◆ конвенционални вентил и пропорционална вентил се опционални; напредни и рационално нафта начин конфигурација е заштеда на енергија; ◆ Електричен систем донесува Саладин и т ...


детали за производот

Тагови производ

XLB-Y серија гумени vulcanizing притиснете машина се однесува на вулканизација лиење на разни гумени мувла производи и притиснете обликување на терморегулациски други производи.

карактеристики:

◆ брзо отворен калап се одликува со висок ефикасноста на производството и бавно заклучување на

   заштита на мувла;

◆ автоматски потег-во-и-од и вадење единици овозможува низок интензитет на трудот;

◆ конвенционални вентил и пропорционална вентил се опционални; напредни и

   рационално нафта начин конфигурација е заштеда на енергија;

◆ Електричен систем донесува Саладин и екран на допир човек-машина интеракција.

◆ 2RT / 3RT / 4RT за опција;

◆ една машина и двојно машина за опција;

ракува:

◆ Постојат два начина да FNR централната мувла-трансфер и назад кон мувла трансфер

 точка

 единица

XLB-
Y1000

XLB-
Y1000

XLB-
Y1000B

XLB-
Y1000A

XLB-
Y1500

XLB-
Y1600

XLB-
Y2000B

XLB-
Y2500

XLB-
Y3000

XLB-
Y4000A

XLB-
Y4000B

XLB-
Y5000

XLB-
Y6000

Калап-заклучувачки сила

KN

1000

1000

1000

1000

1500

1600

2000

250

3000

4000

4000

5000

6000

Макс. работен притисок

МПА

21

21

21

21

21

21

21

21

21

21

21

21

21

    Забрани мозочен удар

mm

250

300

300

300

250

300

250

250

250

400

500

500

500

    Големина на топлина плоча

mm

400 * 400

420 * 420

450 * 450

500 * 500

450 * 450

520 * 540

520 540 * 600 * 600

600 600 * 650 * 600

650 * 650

800 * 800

1000 * 1000

1000 * 1000

1200 * 1200

 Макс. растојание од топлина плоча

mm

0 ~ 300

280 ~ 440

270 ~ 400

190 ~ 400

180 ~ 360

200 ~ 420

180 ~ 240

180 ~ 420

200 ~ 420

700

700

700

800

    моќност на мотор

KW

4

4

4

4

5.5

5.5

5.5

5.5 / 7.5

7.5

11

11

15

15


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Контакт со нас

  Ние секогаш сме подготвени да им помогне на you.There многу начини да се поврзеш со you.You може да ни капка на линија. Дајте ни повик или испрати на email.choose она што ви одговара најмногу.
  адреса
  Бр.28, Shunke Rd, Yangming Наука и технологија зона, Yuyao, Zhejing, Кина
  Е-пошта
  hc@hc-machine.com
  телефон
  0086-574-62501510 0086-574-62501520
  WhatsApp Онлајн Chat!